Фальцева покрівля

Фальцева покрівля – один з найбільш популярних видів металевого покрівельного покриття. Популярність фальцевой покрівлі забезпечує ряд її переваг перед іншими технологіями: порівняльна простота виготовлення, доступність матеріалів і надійність правильно змонтованої покрівлі.

Фальцеву покрівлю можна виготовити з листового металу вручну. Мабуть, фальцева покрівля, виготовлена з листового оцинкованого металу, і буде найдешевшим видом металевої покрівлі. Але дешевим не значить поганим. Дотримуючись нехитрої технології, можна отримати дуже якісний результат. Але, потрібно відзначити, що зворотна сторона дешевизни – це велика трудомісткість даного процесу. Опишемо технологію ручного виготовлення фальцевой покрівлі.

Монтаж фальцевой покрівлі

Оскільки технологія монтажу фальцевой покрівлі не передбачає кріплення крізь лист металу, то окремі листи не повинні мати ширину більш 50-60 см. Кожен лист кріпиться тільки по краях (докладніше – трохи нижче). Тому, якщо зробити ширину аркуша більше, то своєю серединою, при досить сильному вітрі, він буде плескати про решетування.

Популярний розмір оцинкованого листа – 1 на 2 м. Спочатку кожен аркуш розрізається уздовж на смуги 0,5 на 2 м. Потім потрібну кількість аркушів необхідно зростити для досягнення потрібної довжини (довжини ската). Зрощування робиться щільним подвійним замком із загином у бік ухилу даху. На отриманій смузі з обох сторін формуються частини фальцевого замку. Всі ці роботи виконуються на землі. Єдине зауваження, для виготовлення фальцевих замків зручно мати верстак, щоб працювати стоячи. З того ж листа оцинковки вирізаються клямери – смуги заліза розміром 5 на 15 см. Далі все піднімається на дах і закріплюється. Весь монтаж можна провести, використовуючи тільки 2 молотка і кріплення. Такий спосіб зараз багато хто назве кустарним, і це дійсно так.

Уникнути великої кількості ручної праці, і заощадити чимало часу можна, закупивши готові покрівельні листи потрібної довжини. У цьому випадку їх залишається тільки подати наверх і змонтувати на даху. Готова фальцева покрівля виходить шляхом прокатки в заводських умовах, а значить, має строго витримані розміри і рівні замки. Є кілька видів замків фальцевой покрівлі – одинарний, подвійний, самозащелкивающийся. Самий надійний вид з’єднання – подвійний замок. Його важко зробити вручну, але без зусиль можна прокатати в заводських умовах. Тому в даний час має сенс використовувати саме подвійний замок.